Observatoř

Vítejte na nejvyšším levelu pražské metropole.

Žižkovská věž je nepřehlédnutelná stavba pražského panorama s výškou 216 metrů. Mahlerovy sady jsou zase místem, kde vás čeká nespočet zážitků. Ať už v observatoři ve výšce 93 metrů nad zemí, v restauraci anebo při pikniku pod věží. Poznejte Prahu z jiné perspektivy.

observatoř

Jedno z nejkrásnějších měst na světě prozkoumáte ve 360°.

Z observatoře, z výšky téměř sto metrů, můžete pozorovat Prahu v celé své kráse. Výhled ze tří tématicky odlišných kabin je také jiný v různých částech dne, noci i ročních období.

tématické kabiny

V každé z vyhlídkových kabin objevíte jiné zajímavosti

Každá z kabin nese jiné téma. První prostor vyhlídkové kabiny vám představí federaci světových věží a ty nejznámější z nic. V další kabině jsou proslulá bubble chairs, ze kterých se můžete kochat krásnou Prahou. Každé křeslo disponuje vlastním reproduktorem, které vám promítá zvuky z ulice 100 metrů pod vámi. Poslední kabina slouží jako expoziční a vždy představuje umění českého původu, tedy českých umělců. Jedná se o pravidelné výstavy maleb, fotografií, koláží a dalších děl.

Kabina 1

První vyhlídková kabina představuje federaci světových věží a zajímavosti okolo nich.

Kabina 3

Třetí vyhlídková kabina slouží jako expozice českých umělců. Najdete zde malby, fotografie a další díla.

Kabina 2

Ve druhé vyhlídkovékabině najdete relaxační Bubble chairs, která promítají zvuky z ulic.

rekonstrukce

Věž v novém designu

V letech 2011-2012 prošla věž kompletní rekonstrukcí interiérů. Tým uznávaných českých architektů a umělců byl pověřen navrhnout nové prostory a vytvořit interaktivní prostředí. Díky tomu mají interiéry velmi nevšední design a styl. O jejich správu se stará Tower Park Praha.

parametry

Unikátní stavba, která předběhla svou dobu.

Žižkovská věž patří mezi 50 členů federace z 20 zemí světa. Základ věže tvoří železobetonová deska v hloubce 15 metrů, o tloušťce 4 metry, jejíž průměr je 30 metrů. Na tomto základu jsou posazeny tři ocelové tubusy. Hlavní a nejvyšší tubus, zakončený anténním nástavcem, má průměr 6,4 metru. Dva další pak 4,8 metrů. V hlavním tubusu jsou umístěny dva rychlovýtahy, které se pohybují rychlostí 4 metry za sekundu. Ve vedlejších tubusech se nachází provozní technologický výtah a nouzové požární schodiště s 736 schody. Vertikální tubusy nesou tři kabiny s trojramenným půdorysem. Samy o sobě dosahují výšky až 134 metrů.

Věž a ikonická miminka

Žižkovská televizní vež vznikala v letech 1985 – 1992 podle projektu Ing. Arch. Václava Aulického a Dr. Ing. Jiřího Kozáka. Stále je, značně kontroverzní stavbou díky kontrastu historického okolí a high-tech architektury. Nelze si také nevšimnout lezoucích obřích miminek, tedy laminátových soch, která jsou dílem mezinárodně uznávaného umělce Davida Černého. Miminka jsou 3,5 metru dlouhé, 2,6 metru široké a přibližně 150 kg těžké. Původně se jednalo o dočasnou expozici, která však díky pozitivnímu ohlasu veřejnosti zůstala dodnes.

galerie

Svět s nadhledem. Nadechněte se a žijte přítomným okamžikem. Tady je svět v pořádku.

dárkové poukazy

Darujte nezapomenutelné exkluzivní výjimečné
momenty plné emocí.

Navštivte náš e-shop a darujte sobě a svým blízkým jedinečné okamžiky. Objevujte společně nová místa historické Prahy v observatoři s neopakovatelným výhledem a zažijte úžasný gastronomický zážitek v jedné z našich restaurací.

V dnešní době každá nová věž usiluje o překonání architektonických úspěchů věží z minulosti. Moderní vynalézavost a technologie umožňují dosáhnout neuvěřitelných výšek, a co pár let jsou tyto rekordní výšky překonány. Věže nabyly nový účel v oblasti komunikace a cestovního ruchu. Vzestup mrakodrapů probíhal paralelně s rozvojem telekomunikací, a tak většina věží ve federaci dnes hostí četné vysílače. Miliony návštěvníků každý rok obdivují působivá panoramata věží. Podstatnou součástí každodenního provozu se stalo přilákání turistů, věže tak nabízejí nové vyjížďky, otočné restaurace, výstavy, obchodní kongresy, svatební akce a celou řadu dalších zajímavostí.

Ing. Roman Lain

Jednatel společnosti

KONTAKTY

Kontakt a nákup vstupenek do observatoře