Tower

Žižkovská vež je se svou výškou 216 metrů nejvyšší dominantou Prahy a Mahlerovy sady místem plným zážitků! Ať už v observatoři ve výšce 93 metrů nad zemí, v luxusní restauraci o něco níže, nebo v parku přímo pod věží. Buďte vítáni!

praha 360°

Z výšky téměř 100 metrů můžete pozorovat Prahu v celé své kráse. Výhled ze tří tématicky odlišných “kapslí” je nezapomenutelný jak během dne, tak v noci, kdy se Praha stává téměř magickou. Záleží jen na tom, jaký pohled si zamilujete vy.

miminka

V roce 2000 bylo na věž umístěno 10 obřích miminek od umělce Davida Černého. Samotná věž stojí ale mnohem déle. Byla postavena v letech 1985 - 1992 podle projektu Ing. Arch. Václava Aulického a Dr. Ing. Jiřího Kozáka. Stále je značně kontroverzní stavbou díky kontrastu historického okolí a high-tech architektury.

tři nej

Žižkovská věž je nejvyšší stavbou České republiky a zároveň i nejvyšší vyhlídkovou plošinou. Získala také "ocenění" australského serveru VirtualTourist.com jako druhá nejošklivější stavba světa a i na to jsme náležitě hrdí.